Fyzikální studentský seminář 2021

2. 12. 2021

Po covidové pauze se opět uskutečnil Fyzikální studentský seminář.

Fyzikální studentský seminář je předmět, který vznikl iniciativou zkušenějších studentů, kteří se snaží předávat své zkušenosti mladším studentům. Tento předmět by samozřejmě nemohl fungovat bez podpory všech fyzikálních ústavů PřF (Ústav fyzikální elektroniky, Ústav teoretické fyziky a astrofyziky a Ústav fyziky kondenzovaných látek).

Letos se seminář poprvé kvůli covidu uskutečnil v Brně v areálu Přírodovědecké fakulty, a to ve dnech 22. a 23. října. Pro studenty byl připraven bohatý program, který měl mladší generaci nadějných fyziků připravit na starosti a slasti během studia. Během prezentací zkušenějších studentů zaznělo představení jednotlivých ústavů fyziky a jejich vědeckých aktivit, ale především i osobní názory a zkušenosti magisterských a doktorských studentů ze zahraničních pobytů, stáží a celkově o životě u nás na fyzice.

Organizátory akce za fyzikální ústavy byli zleva: Mgr. Michal Kiaba, Mgr. Václav Glos, Mgr. Michal Pazderka, Dr. Jakub Kelar a Mgr. Roman Přibyl.

Organizační tým