Novým držitelem MUNI Award je Norbert Werner

Třetím držitelem grantu MUNI Award in Science and Humanities (MASH) se stal astrofyzik Norbert Werner. Dosud působil na Univerzitě Loránda Eötvöse v Budapešti, kam přišel po osmiletém působení na Stanfordově univerzitě ve Spojených státech. Přednáší také v japonské Hirošimě.

2. 6. 2020 Václav Glos

Na Masarykovu univerzitu se na plný úvazek přesune v červenci. Odborník na problematiku černých děr či mezigalaktického plynu se chce v Brně věnovat mimo jiné spolupráci s firmami, které se zabývají vývojem malých družic.

Gratulujeme!

Rozhovor s Norbertem Wernerem si můžete přečíst v nejnovějším tištěném vydání Magazínu M a brzy již také online.

Cílem grantové podpory MUNI Award je přivést na MU nové vynikající a úspěšné vědce, kterým nabídneme takové podmínky, aby měli motivaci zůstat pracovat pro MU a dlouhodobě produkovat špičkové vědecké výsledky. V minulosti jej získali přední světoví odborníci na teorii grafů Daniel Kráľ, který na MU přišel z Univerzity Warwick, a na dějiny umění Matthew Rampley, který na MU přišel z University of Birmingham.