Přihlášky do výběrového řízení Erasmus+

I letos si můžeš vyjet studovat do zahraničí! Vyber si jeden ze zahraničních studijních pobytů nebo praktických stáží. Právě probíhá první kolo výběrového řízení Erasmus+. Přihlášku podej elektronicky do 11.3.2022 prostřednictvím systému ISOIS https:/isois.ois.muni.cz/public/application-outgoing/application/.

23. 2. 2022 Tereza Schmidtová

Bez popisku

Na stránkách Centra zahraničních studií (CZS) MUNI https://czs.muni.cz/cs/student-mu najdeš veškeré potřebné informace o programu Erasmus+. Podmínky účasti jsou konkrétně zde https://czs.muni.cz/cs/student-mu/studijni-pobyty/erasmus-evropa#podminky-ucasti.

Ústav fyzikální elektroniky nabízí následující zahraniční studijní pobyty. Stačí si jen vybrat.

Univerzita, Stát

Počet studentů

Max. délka pobytu

Studium

University of Paris-Sud 11, Francie

1

6

Bc., Mgr., Ph.D.

University of Porto, Portugalsko

1

5

Mgr.

Ruhr University Bochum, Německo

1

12

Bc., Mgr., Ph.D.

Ernst Moritz Arndt University of Greifswald, Německo

2

12

Mgr., Ph.D.

University of Kiel, Německo

1

6

Mgr., Ph.D.

University of Cordoba, Španělsko

1

9

Bc., Mgr., Ph.D.

Eindhoven University of Technology, Holandsko

2

12

Mgr., Ph.D.

University of Technology Tallin, Estonsko

1

6

Mgr., Ph.D.

University of Lisboa, Instituto Superior Técnico, Portugalsko

2

6

Mgr.

Mgr. Zdeněk Bonaventura, Ph.D., který je koordinátorem zahraniční mobility na Ústavu fyzikální elektroniky, říká: ”Nejvíce se využívají praktické stáže, které nejsou vázané na ústavní bilaterální smlouvy. Studenti nemusejí studovat v zahraničí žádné předměty a mohou se plně věnovat práci v laboratoři.

Oslovila tě některá nabídka? Neváhej a přihlaš se!


Ústav teoretické fyziky a astrofyziky doporučuje vybírat zahraniční výjezdy spíše s ohledem na téma vašeho výzkumu, než podle zemí/univerzit, do kterých se chcete podívat. V případě zájmu o výjezd tedy konzultujte se svými vedoucími, kteři Vám pomohou s výběrem pracovní stáže ve vhodné zahraniční organizaci nebo ve výzkumné skupině některého ze svých zahraničních kolegů. Tyto více soustředěné výjezdy mají z naší zkušenosti mnohem větší přínos pro obě strany a také zatím 100% úspěšnost ve výběrových řízeních programu Erasmus+. Rovněž je u takových výjezdů možné získat financování i mimo standardní termíny.

Naši studenti se tímto způsobem v posledních letech dostali např. do center ESA, na VLA v Novém Mexiku, observatoř La Silla v Chile, Princeton University atd. viz níže.

Bez popisku
Mapa

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info