Výstava centra CEPLANT

Zveme Vás na výstavu představující výzkum centra CEPLANT. CEPLANT byl založen v roce 2010 jako částečně samostatná jednotka fungující na pilířích svého domovského pracoviště - Ústavu fyzikální elektroniky. Zabýváme se základním i aplikovaným výzkumem v oboru fyziky nízkoteplotního plazmatu a elektrických výbojů.

Výstavou představujeme nejen výzkumnou činnost centra CEPLANT, ale i multioborovost a rozsah aplikačního potenciálu plazmatu. Výstavu si můžete prohlédnou v budově děkanátu Přírodovědecké fakulty v areálu Kotlářská 2. Vystavujeme 14 posterů představujících nevšední pohledy do mikro a nano světa, které dokážeme zobrazit pomocí elektronového skenovacího mikroskopu. Výstavy samotná je uspořádaná k desetiletému výročí práce s tímto přístrojem. Po skončení se výstava z budovy děkanátu přesune do kampusu v Bohunicích a poté do knihovny PřF zpět na Kotlářskou.

Multioborovost výzkumu představují jednotlivé postery věnované vybraným tématům. Dokážeme si poradit s plazmovou úpravou různých materiálů jako jsou papír, dřevo, plasty, textilie. Umíme připravit tenké vrstvy s nejen výbornými mechanickými vlastnosti. Pomocí plazmatu vytváříme i různé nanostruktury a nanotrubky nejen na bázi uhlíku. Věnujeme se bioaplikacím a potenciálu plazmových technologií v medicíně. Dokážeme asistovat i při restaurátorské činnosti umělců.

Jsme odborníci na plazma a jeho aplikace. Chceme návštěvníkům přiblížit úžasné možnosti plazmatu a rozšířit tak povědomí o plazmatu obecně. Chceme ukázat, že aplikační potenciál plazmových technologií je obrovský. Přijďte se podívat!K výstavě jsme připravili i doplňkový program s dalšími snímky, informacemi a zajímavostmi. Ke každému vystavenému posteru je k dispozici samostatný soubor pro další čtení: P1-SEM, P2-Květiny, P3-EDX, P4-Restaurování, P5-BIO, P6-Rozsivky, P7-Hrášek, P8-Papír, P9-Polymery, P10-Textilie, P11-Nanovlákna, P12-Nanostruktury, P13-GrafenP14-Vrstvy.


Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info