Dušan Kováčik na Laval Université v Kanadě

Vedoucí výzkumné skupiny Plazmové nanotechnologie a bioaplikace Dušan Kováčik je na návštěvě Laval Université v Kanadském Québecu. Cílem jeho cesty je podpořit rozvíjející se vědeckou spolupráci s výzkumnou skupinou prof. Geatana Laroche.

18. 6. 2024 Tereza Schmidtová

Návštěva doc. Dušana Kováčika na kanadské Laval Université rozvíjí navázanou spolupráci mezi institucemi, obdobně jako návštěva of Dr. Jacopo Profili u nás v Brně na přelomu ledna a února. Spolupráci inicioval dr. Jakub Kelar, který v současné době působí ve skupině Prof. Geatan Laroche jako zvaný vědec. I v Kanadě se nadále věnuje plazmovým výbojům a úpravám za atmosférického tlaku a také tématu obnovitelné energetiky. Více o jeho působení v Kanadě se můžete dočíst zde.

Dušan Kováčik pro kolegium a studenty na kanadské univerzitě přednesl přednášku o širokém záběru výzkumu centra CEPLANT. Přednášku pořádalo kanadské centrum CERMA (CENTRE DE RECHERCHE SUR LES MATÉRIAUX AVANCÉS). Dušan Kováčik si při této příležitosti také prohlédl laboratoře kanadských kolegů na CHU de Québec, Université Naval. Setkal se a diskutoval jak s vědci, tak se studenty. S Lucií Švandovou, studentkou dr. Kelara, probíral její končící výzkumnou stáž. Lucia Švandová v Kanadském Québecu působí od července loňského roku.