Jak vypadal letošní studentský fyzikální seminář?

Další ročník studentského fyzikálního semináře je za námi. Seminář se pořádá každoročně a jeho cílem je předání zkušeností a rad mezi studenty fyziky různých ročníků. V přátelské atmosféře diskutovali o výběru předmetů k zápisu, jak si vybrat bakalářku, jaké jsou možnosti vycestovat v rámci školy do zahraničí apod. Starší studenti také seznamují ty nové s aktuálním výzkumem jednotlivých ústavů.

7. 11. 2022 Tereza Schmidtová

Bez popisku

F9878 Studentský fyzikální seminář je volitelný předmět na Přírodovědecké fakultě MU v podzimním semestru a zároveň speciální víkendovou akcí mladých vědců a zkušených studentů pro studenty nové. Celý seminář je založen na sblížení studentů napříč našimi fyzikálními obory. Na víkend 22.-23. října 2022 do Ivančiích nakonec dorazilo 55 studentů, kteří se takto měli možnost seznámit se studiem fyziky obecně, potkat nefomálně své spolužáky a starší kolegy. Letošní ročník tak jako vždy pořádali zástupci všech tří fyzikálních ústavů: Mgr. Václav Glos, Mgr. Michal Pazderka, Mgr. Jakub Kelar Ph.D., Mgr. Roman Přibyl a Mgr. Michal Kiaba. Organizátorům pomáhali studentky Klaudia Protušová a Eva Baťková.

A jak akce probíhala? Součástí fyzikálního semináře jsou přednášky o jednotlivých fyzikálních ústavech a směrech výzkumu a vědecké práce. Nedílnou součástí semináře je předávání zkušeností, znalostí a postřehů ze studia našim začínajícím studentů. Program letošního ročníku najdete zde. Novinkou v letošním roce byla poster session. "Studenti magisterských oborů prezentovali deset posterů o své práci. Docílili jsme toho, že se opravdu mladí studenti pustili do debaty s těmi zkušenějšími. Z toho máme, my organizátoři, opravdu radost," komentuje Roman Přibyl. Vybíral se i nejlepší poster. Hodnotil se nejen vizuál ale i schopnost komunikace v angličtině a přednes širšímu okolí. Cenu studentů za nejlepší poster získala Eva Baťková z Astrofyziky. Dvě ceny za poster, které udělovali organizátoři, získala Beáta Hroncová z Teoretické fyziky a Tomáš Rada z Fyziky plazmatu a nanotechnologií.

Někteří studenti dokázali přežít celou noc v bdělém stavu, ale i tak se zúčastnili všech přednášek a aktivit dalšího dne. „Ze strany studentů byla super spolupráce. Dokonce i pak s úklidem přiložili ruku k dílu leckteří,“ komentuje Jakub Kelar.



Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info