Pozvánky na externí semináře a workshopy pro studenty i zaměstnance - květen/červen 2023

Máte zájem dále rozvíjet své dovednosti nebo se prostě jen dozvědět něco nového? Vyberte si některý z seminářů a workshopů pořádané napříč Masarykovou univerzitou a přidruženými organizacemi.

11. 5. 2023 Tereza Schmidtová

Centrum rozvoje kompetencí - CERPEK MUNI

• 17. května 2023 - 9:00 - 15:00 - Jak motivovat studenty - Co motivuje studující, aby se učili? Seznámíte se s tříděním motivů, sebedeterminační teorií, postojovými a didaktickými možnosti podpory motivace studujících.
  • 18. května 2023 + 13. června 2023 - 16:00 - 18:00 - Umělá inteligence při výuce (první termín, druhý termín) - Generativní umělá inteligence se stala v posledních měsících velkým tématem. Chat GPT dokáže vyřešit mnohé studentské úkoly a vyučující začínají hledat cesty, jak se nové situaci přizpůsobit.
  • 1. června 2023 - 9:00 – 13:00 - Storytelling - Naučte se používat příběhy pro upoutání publika při různých příležitostech (schůzky, prezentace, apod.). Workshop je veden v angličtuně a je vhodny pro akademické i neakademické pracovníky MU. Dobrý příběh evokuje emoce a skvělý příběh motivuje. Staňte se přesvědčivým vypravěčem!
  • 5. června 2023 - 9:00 - 16:00 - Budování důvěry a profesionální autority - Osobní značka je ve své podstatě především odrazem vytvořené důvěry a profesionální autority. Tréninkový workshop účastníkům přináší posílení schopnosti vytvářet pozitivní profesionální obraz, důvěru a schopnost přesvědčivě jednat v interním i externím pracovním prostředí.
  • 8. června 2023 - 9:00 – 15:00 - Jak podpořit studenty se specifickými potřebami? - Co vlastně znamenají všechna ta dys- (a píše se tam vůbec tvrdé y)? Co asi prožívají studenti, kteří mají některou z poruch učení? A jak jim můžete vy jako učitelé pomoci?
  • 8. a 15. června 2023 - 9:00 – 13:00 - Efektivní vedení závěrečných prací a seminárních projektů (první termín, druhý termín) - Pracovna přeplněná knihami. Konzultační stolek. Vy. Student. Diplomová či jiná práce. Papír plný poznámek. Co teď? Jak by měla konzultace proběhnout, aby si z ní student odnesl co nejvíce, netrala dlouho a měli jste z ní oba příjemný dojem?
  • 9. a 16. června, 2023 - 9:00 – 16:00 - Efektivní vedení týmu – jak tým propojit a využít týmové role (první termín, druhý termín) - Efektivní vedení týmu je základní dovedností každého vedoucího zaměstnance. Propojování týmu a využívání týmových rolí napomáhá k efektivnějšímu vedení, podpoře spolupráce a dosahování stanovených cílů.
  • 20. června, 2023 - 9:00 – 13:00 - Jak motivovat sebe sama a ostatní - Mysl je naším nejlepším přítelem a zároveň největším nepřítelem. Svůj potenciál umíme využít podle toho, jak máme myšlenky a úvahy o sobě pod kontrolou. Seznámíte se s technikami, které podporují pozitivní motivaci, posilují sebevědomý přístup k sobě a empatii k druhým lidem, která usnadňuje komunikaci a propojování s nimi.
  • 23. června, 2023 - 9:00 - 16:00 - Jak vést tým, jehož jsem dříve byl/a členem - Díky uvědomění si poměrně jednoduchých, přesto však často opomíjených vzorců chování, si usnadníte budoucí komunikaci nejen s podřízenými, ale i kolegy či dalšími lidmi v rámci MU.
  • probíhá REGISTRACE na Dílnu rozvoje pedagogických kompetencí v podzimním semestru 2023

Kariérní centrum MUNI

• 17. května 2023 - 10:00 - 11:30 - Jak se připravit na pohovor? - Na workshopu se budeme bavit o nejdůležitějších oblastech, o kterých byste na pohovoru měli mluvit, abyste podtrhli své silné stránky, a přitom působili přirozeně. Představíme si nejběžnější otázky, se kterými se na pohovoru můžeme setkat a řekneme si, jak na ně reagovat.
  • 31. května 2023 - 14:30 – 15:30 ​​- Online webinář o zkušenostech ze stáže v CERNu - Stážovat v CERNu je terno. Jak na to, jaké programy se v této mezinárodní organizaci nabízí a proč má smysl se hlásit? O své zkušenosti a tipy se podělí Pavlína Trubačová.

Jihomoravské inovační centrum JIC

• 11. května 2023 - 17:00 - 21:00 - Letní studentský meetup - Láká tě podnikání a chceš se potkat s dalšími podnikavými studenty? Už podnikáš nebo máš nápad, který chceš rozjet? Možná pro něj hledáš parťáka? Uslyšíš zkušenosti ostatních studentů a zároveň se potkáš se spoustou inspirativních lidí.
  • 17. května 2023 - 16:00 - 18:00 - Patentová ochrana: Jak efektivně chránit a využívat své duševní vlastnictví - Proč je důležité, aby inovativní technologické firmy chránily své duševní vlastnictví? A jak využít patentovou ochranu pro vlastní byznys? Jak navázat ochranu duševního vlastnictví na firemní strategii, jak zvýšit díky patentu valuaci firmy v očích investora? Jak správně zacílit svůj výzkum a v neposlední řadě, jak ušetřit spoustu peněz a času?
  • 23. května 2023 - 16:30 - 18:30 - Právní minimum pro startupisty - Rozjeli jste svůj byznys a v právní oblasti podnikání ještě trochu plavete? Chcete znát výhody a nevýhody různých forem podnikání? Zajímá vás, za co jako majitel firmy nesete odpovědnost a jaké povinnosti vlastně máte?
  • 25. května 2023 - 16:30 - 18:30 - OKR – Jak dosahovat ambiciózních cílů v organizaci? - Máte dobře připravenou strategii, ale drhne to v realizaci?  A také byste rádi přišli na to, jak OKR překládají firemní strategii do jasnější a stravitelnější podoby?
  • 30. května - 7. června 2023 - 09:00 – 18:00 - ViennaUP´23 - Nenechte si ujít komunitní startupový festival ViennaUP, který představuje budoucnost technologií. Užijte si akci, která propojuje startupy, investory, technologické nadšence, kreativce a vizionáře z celého světa.