Pozvánky na externí semináře a workshopy pro studenty i zaměstnance – leden/únor 2024

Máte zájem dále rozvíjet své dovednosti nebo se prostě jen dozvědět něco nového? Vyberte si některý z seminářů a workshopů pořádané napříč Masarykovou univerzitou a přidruženými organizacemi.

3. 1. 2024 Tereza Schmidtová

Centrum rozvoje kompetencí CERPEK MUNI

• 19. ledna 2024 – 9:00 - 13:00 – Využití herních principů ve vysokoškolské výuce – Workshop ukáže výukové příležitosti, v nichž je hra efektivním didaktickým nástrojem.
  • 23. ledna 2024 – 9:00 - 16:00 – Duševní zdraví a osobní pohoda vyučujících na MU – V rámci tohoto workshopu se budeme věnovat několika tématům a technikám, které by měly posílit vaše duševní zdraví a well-being. Ty jsou úzce spojeny s prožívanou kvalitou života na osobní i profesní rovině.
  • 24. ledna 2024 – 16:00 - 18:00 – Když studující ve výuce (ne)mluví – Nemáte-li čas na celý workshop, přijďte se krátce a intenzivně inspirovat u kolegů. Kolegiální sdílení je silným nástrojem profesního rozvoje pedagogů (a nejen jich) a má vliv i na pracovní pohodu.
  • 26. ledna 2024 – 9:00 - 13:00 – Jak AI mění výuku a jak toho využít – Už víme jistě, že nástroje generativní AI mění způsoby práce s informacemi, a tedy i to, jak se učíme a jak vyučujeme. Workshop se bude věnovat způsobům, jak těchto nástrojů využít tak, aby pomohly vyučujícím i studujícím.​
  • 31. ledna 2024 – 9:00 - 15:00 – ​Jak nastavit hodnocení a jak jej dobře využít – Workshop poradí, jak si nastavit hodnocení v předmětu tak, aby dobře sloužilo nám i studujícím.​
  • 13. února 2024 – 9:00 - 15:00 – Jak nastavovat a rozvíjet vztah se studenty – Dohromady na tomto workshopu společně prozkoumáme co, kdy a jak (ne)dělat, abychom vytvořili takové studijní prostředí, které umožní mít korektní vztahy a ve kterém se učení daří.
  • 15. února 2024 – 09:00 - 13:00 – Jak na efektivnější přípravy i výuku – Na workshopu se seznámíme s metodou plánování výuky, která staví na provázanosti cílů výuky s výukovými metodami a hodnocením.
  • 28. února 2024 – 9:00 - 15:00 – Jak a proč reflektovat ve výuce​ – Bez reflexe není učení. Pokud reflektujete se studujícími, co se (na)učili, významně tím zvýšíte efekt výuky. Přesvědčíme vás, že má smysl nacházet na reflexi a čas a že ho nemusí zabrat moc.​

Přírodovědecká fakulta SCI MUNI

• 27. a 30. ledna 2024 – 9:00 - 16:00 – Dny otevřených dveří na PřF – Baví tě přírodní vědy? Toužíš po vědecké kariéře? Nebo chceš učit příští generace středoškoláků? Pak je pro tebe Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity ta pravá! Přijď se o tom přesvědčit na vlastní oči!

Budeš mít šanci prohlédnout si naše špičkově vybavené laboratoře i se seznámit se svými budoucími pedagogy. Dozvíš se podrobnosti o přijímacích zkouškách i možnostech, jak ti je promineme. Zjistíš, jak to u nás chodí i jaké možnosti se ti otevřou po studiích.

DOD 2024 na fyzice

CzecHopes

• Středoškolská konference Czechopes III je naplánovaná na 15. února 2024. Chceš zkusit být součástí vědeckého výzkumu, rozjet podnikání či zasedat v parlamentu? A to už na střední? Pak přijď na třetí ročník největší konference pro středoškoláky!

Můžeš se přihlásit na workshopy z širokého spektra témat a získat nové dovednosti a zkušenosti!

Naše fyzikální ústavy si připravily dva workshopy:
    • Využití plazmatu a jeho aplikace na povrchy
    • Fyzikální principy výroby čipů