Studentský fyzikální seminář 2023

Poslední říjnový víkend patřil Studentskému fyzikálnímu semináři 2023. Cílem semináře je předání zkušeností mezi studenty různých ročníků. Studenti prvních ročníků zjistili, jak to na fyzice funguje, jak si vybrat bakalářku, jaké předměty si zapsat, nebo jak na studium v zahraničí. Zapojení nových studentů do komunity stávajících studentů fyziky je základem přátelské atmosféry mezi studenty všech tří ústavů fyziky.

13. 12. 2023 Tereza Schmidtová

Studentský fyzikální seminář proběhl od 27. do 29. října 2023. Od pátečního odpoledne až do nedělního poledne byl program našlapaný přednáškami, diskuzemi i zábavou. F9878 Studentský fyzikální seminář je volitelný předmět na Přírodovědecké fakultě MU v podzimním semestru a zároveň speciální víkendovou akcí mladých vědců a zkušených studentů pro studenty nové. Celý seminář je založen na sblížení studentů napříč našimi fyzikálními obory.

Letošního semináře se zúčastnilo na 58 studentů. Šesti organizátorům ze všech tří ústavů fyziky pomáhali i starší a zkušení studenti. Letos se akce pořádala v prostorách univerzitní knihovny Přírodovědecké fakulty, přímo v areálu Kotlářská 2. Příští rok bude, jako tomu bylo i v minulých letech, fyzikální studentský seminář výjezdový.

Velký úspěch měla v minulém roce zavedená poster session, kde se studenti mohou seznámit s reálnou podobou výzkumu starších kolegů a zároveň debatovat nad vědou i studiem. Novinkou byla akce vaří celá fyzika, kde studenti měli možnost kolektivně spolupracovat nad přípravou oběda. Asi nejzábavnější částí byl Pub kvíz, který jako vědecko-vědomostní zábavná skupinová hra zabavil všechny zúčastněné.

Více o celé akci najdete na stránkách zde.