Žahavé a žláznaté trichomy rostlin a mikroskopie
Žahavé a žláznaté trichomy chrání rostliny před býložravci. Stavbu těchto typů trichomů lze dokonale pozorovat elektronovým mikroskopem. Studuj elektronovou mikroskopii!
Je mnoho zkušeností, které můžou starší studenti předat těm mladším a proto se už třetí rok konal víkendový studentský seminář
Cesta vysokoškolským studiem nemusí být vždycky úplně přímočará. Výběr předmětů, témat závěrečných prací, studijních pobytů v zahraničí, v tom všem studenti často tápou a je pro ně velmi užitečné se o tom pobavit s někým, kdo už si tím prošel.
Proto se doktorští studenti ústavů fyziky rozhodli zorganizavat akci, kde k předávání podobných zkušeností bude prostor. Z původně experimentálního semináře se stal oficiální předmět, který má už třetím rokem plnou kapacitu.
Kromě prostoru pro diskusi jsou na semináři přednášky voleny tématicky tak, aby mladším studentům dodaly přehled v oblastech důležitých pro jejich další rozvoj.
Letos nechyběla přednáška od Libora Lenžy o tom, jak vyzrát na projekty, Michal Pazderka přednášel o superčíslech, naši absolventi Petr Zikán a Adam Obrusník sdíleli zkušenosti získané při zákládání vlastní firmy PlasmaSolve a mnoho dalšího.
Žahavé a žláznaté trichomy chrání rostliny před býložravci. Stavbu těchto typů trichomů lze dokonale pozorovat elektronovým mikroskopem. Studuj elektronovou mikroskopii!
Docent Pavel Souček je předním odborníkem v oblasti přípravy a analýzy tenkých vrstev na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Připojil se k delegaci Masarykovy univerzity na Taiwan, aby jednal o spolupráci mezi Taiwanskými univerzitami a MUNI. Hlavním cílem je podpořit výměnu pracovníků, studentů a společný výzkum v hi-tech oblastech.