Ceny rektora 2024

U příležitosti Dies academicus ocenil rektor významné osobnosti, vědce a úspěšné studenty v různých kategoriích. Cenu rektora MU pro vynikající studenty doktorských studijních programů získal letos v programu fyzika Július Vida. Gratulujeme!

27. 5. 2024 Tereza Schmidtová

Dies Academicus proběhl 23. května 2024 v aule Právnické fakulty. Rektor Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D.​ ocenil osobnosti, které dělají dobré jméno celé univerzitě. Ceny rektora se udělalovaly v mnoha kategoriích. Mezi oceněnými byli zaměstnanci a také studenti za vynikající výsledky svých studií. O všech oceněných se můžete dočíst zde. Za fyziku uspěl Mgr. Július Vida, Ph.D.

Július Vida ukončil své studium letos v lednu úspěšnou obhajobou své disertační práce „Application of coplanar dielectric barrier discharge for modification of printed functional coatings​.“ Pod svým školitelem doc. RNDr. Tomášem Homolou, PhD. pracoval ve výzkumné skupině Plazmové nanotechnologie a bioaplikace Ústavu fyziky a technologií plazmatu.